Metaforinių asociatyvinių kortelių MORENA panaudojimas dirbant su vaikais

Straipsniai
Morena

Metaforinės asociatyvinės kortelės – nedidelio dydžio paveiksliukai, kuriuos galime labai įvairiai panaudoti.

Kortelės tinka tiek laisvalaikio leidimui, tiek profesionalams, dirbantiems su žmonėmis. Korteles savo darbe naudoja psichologai, psichoterapeutai, mokytojai, socialiniai darbuotojai, personalo ir koučingo specialistai, rašytojai ir kitų profesijų atstovai.

Savo patirtimi panaudojant metaforines asociatyvines OH MORENA korteles dalijasi mokytojas Robertas D. iš Lenkijos. Mokytojas Robertas panaudojo OH MORENA korteles kalbėdamas su šešiamečiais apie gyvenimą džiunglėse. Vaikai pastebėjo ir paklausė mokytojo, kodėl kortelėse yra vaizduojama tiek daug skruzdėlių ir ar skruzdėlės nevargina žmonių.

Prieš pradėdami žaidimą, mokytojas ir vaikai papasakojo, ką žino apie džiungles ir jų gyventojus – gyvūnus, augalus ir ten gyvenančius žmones.

Mokytojas taip pat papasakojo apie kiekvieno iš čia gyvenančių paskirtį, funkciją, kokiais bruožais pasižymi bei kaip atrodo. Vėliau mokytojas papasakojo vaikams apie skruzdžių svarbą.

Pabaigus kalbėtis apie gyvenimą džiunglėse, mokytojas kartu su vaikais pradėjo žaisti su OH MORENA kortelėmis. Jų bendrą žaidimą lydėjo švelni foninė Lotynų Amerikos muzika, kuri padėjo sukurti šiltą ir jaukią atmosferą.

Ši mokytojo Roberto patirtis yra geras kontekstinio ugdymo pavyzdys, kai net keletas dalykų – gamta, geografija ir muzika – susilieja į darnią visumą.

O kaip Jūs panaudojate korteles? Ką su jomis veikiate? Kokios yra Jūsų patirtys ir atradimai?

metaforinės korteles