POKALBIAI APIE MAK: Upė – kaip žmogaus gyvenimo simbolis


„Upė yra linijinė tėkmė, (…) žyminti ir žmogaus gyvenimo, laiko tiesę, kuri plukdo atmintį, patirtis iš vaikystės.” Laura Laurušaitė, „Šiaurės Atėnai”
Tęsiame toliau renginių ciklą „POKALBIAI APIE METAFORINES ASOCIATYVINES KORTELES”.
Šių pokalbių tikslas – plėsti tyrinėjimų lauką, gilinti supratimą apie metaforines asociatyvines korteles, ieškoti kortelių sąsajų su kitomis gyvenimo sritimis. Į pokalbius kviečiame skirtingų sričių profesionalus.
Šį kartą kviečiame Jus į pokalbį, kurio metu pasikalbėsime apie upę ir jos dalis – aukštupį, vidurupį ir žemupį – bei žmogaus gyvenimą. Kas galbūt tarp upės dalių ir žmogaus gyvenimo yra panašaus, o kas – skirtingo?
Kiekviena upė prasideda aukštupyje, kur ją maitina šaltiniai. Šioje vietoje upė apsisprendžia į kurią pusę tekės. Vidurupyje upė įgauna savo galią ir jėgą – čia jos srovė yra stipriausia, jos vandenys yra prisotinti įvairiomis medžiagomis. Žemupyje upė atiduoda tai, ką sukaupė savo visos kelionės metu skildama į daug mažų atšakų, kurdama naujas žemes prieš įsiliedama į didesnį vandens telkinį.
Šio pokalbio metu aptarsime:
- Metaforines asociatyvines korteles “Upė” – kuo šios kortelės yra ypatingos?
- Upės dalis – aukštupį, vidurupį ir žemupį. Kuo kiekviena upės dalis pasižymi, kokios yra būdingos savybės?
- Kas yra bendro, o kas – skirtingo tarp upės ir žmogaus gyvenimo?
Pokalbio metu į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškosime mes,
- Eglė Lisauskaitė, ICF koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė, patirtinių mokymų vedančioji.
„Man yra įdomios įvairios sąsajos tarp žmonių, jų gyvenimo bei išorinės mus supančios aplinkos. Kaip aplinka, kurioje gyvename, atspindi mus? Kaip mes atspindime mus supančią aplinką? Kokių idėjų ir resursų mums gali pasiūlyti mus supanti aplinka? Tad šio pokalbio metu su Giedre pasikalbėsime apie upę. Pati gyvenu šalia Neries, matau upę įvairiais metų laikais. Koks bebūtų metų laikas, kokie įvykiai bevyktų mūsų krašte ir pasaulyje, Neris neša, plukdo savo vandenis tolyn, niekada nesustoja. Tai man ir daro didžiausią įspūdį stebint šią upę – nuolatinė tėkmė ir srovė. Kaip gyvybės energija, tekanti mūsų kūnu, kaip mūsų gyvenimo linija”; - Giedrė Godienė, kraštovaizdžio geografė, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja, fizinių mokslų daktarė.
- „Nagrinėju žmogaus ir gamtos sąsajas ir santykį, ieškau būdų, kaip sutvirtinti šiuos ryšius. Esu bendrakūros, grafinio fasilitavimo praktikė, vedu diskusijas, mokymus, ekskursijas. Mėgstu pasitelkti geografines žinias įvairiose situacijose, taip pat – ir ieškodama metaforų grupių darbe. Nuo vaikystės labai patinka maži upeliai, o pastaruosius 5 metus nuolat lankau vieną Neries pakrantę netoli Gariūnų tilto ir dažnai savo įspūdžiais dalinuosi soc. tinkluose. Kylant idėjoms Nerį pritaikyti laivybai, aktyviai pasisakau už Neries vagos ir krantų natūralumo išsaugojimą”.
Kviečiame ir Jus dalyvauti diskusijoje, pasidalinti savo nuomonėmis bei įžvalgomis, o taip pat užduoti rūpimus klausimus.
KADA? 2025 m.rugpjūčio 5 d., 18-19 val.
KUR? Zoom’e.
KIEK? NEMOKAMAS
REGISTRACIJA Maloniai prašome užpildyti registracijos formą: https://bit.ly/451sdNC
Registracijos pabaiga – 2025 m. rugpjūčio 4 d.
Vietų skaičius yra ribotas, todėl prašome Jūsų registruotis atsakingai, t.y. tik jei ketinate dalyvauti. Jei užsiregistravote ir Jūsų planai pasikeitė, maloniai prašome pranešti el. paštu egle.lisauskaite@gmail.com. Tokiu atveju vietoj Jūsų galės registruotis bei dalyvauti kitas žmogus. Dėkojame už supratingumą!
DAUGIAU INFORMACIJOS: Eglė +370 686 60092.