MAK praktiškai: „MANO SAVIGARBA”


Savigarba – tai mūsų požiūris į pačius save. Kiek mes patys save sveikai ir adekvačiai vertiname, priimame save, ką patys apie save galvojame? Jei esame teigiamos nuomonės apie save, vertiname save, savo pasiekimus, mūsų savigarba yra aukšta. Tačiau, jei nevertiname savęs, esame prastos nuomonės apie save, nuolat save kritikuojame, tuomet mes kalbame apie žemą savigarbą.
Kuo mums yra svarbi ir naudinga savigarba? Teigiamai save vertindami, būdami teigiamos nuomonės apie save, jausdamiesi vertingais žmonėmis, priimdami patys save, žinodami savo privalumus ir trūkumus, pakankamai gerai pažįstame save ir savo poreikius, ieškome ekologiškų būdų juos patenkinti, ryžtingai atstovaujame savo interesams, prisiimame atsakomybę už savo veiklą ir jos pasekmes, kantriai įveikiame kelyje pasitaikančias kliūtis, drąsiai pasitinkame naujus iššūkius ir pan.
Metaforinės asociatyvinės kortelės, kaip ir kitos projekcinės priemonės, gali būti vertingu „įrankiu”, padedančiu mums ugdyti savigarbą – teigiamą nuomonę apie save. Kortelių naudojimas gali palengvinti procesą, kurio metu galime įžvelgti naujas teigiamas perspektyvas apie save ir pasaulį.
Šiame MAK PRAKTIŠKAI seminare sugrįžtame prie mums jau pažįstamų metaforinių asociatyvinių kortelių rinkinio „UPĖ“ (angl. THE RIVER, aut. Gali Salpeter/ Norvegija). Šiame rinkinyje galite rasti 60 kortelių, kuriose yra pavaizduoti įvairūs upės gyvenimo etapai: upės ištakos, upės tėkmė įvairiais kraštovaizdžiais ir pagaliau – įsiliejimas į jūrą. Jungdami šias korteles tarpusavyje ir formuodami simbolinę upės vagą, mes galime metaforiškai atspindėti savo gyvenimo laikotarpius, svarbius įvykius, sprendimus ar kitus procesus. Vizualus jausmų, minčių ir įvykių pateikimas kartu su metaforine erdve, kurią atveria kortelės, praturtina mūsų pasakojimus. Tokiu būdu mes įgauname galimybę tarsi stebėti savo pasakojimus, istorijas iš šono, o taip pat – naujai interpretuoti buvusius įvykius, jiems suteikti kitokią, įgalinančią prasmę. Kortelių pagalba mes galime pamatyti, kaip įveikėmė kelyje pasitaikiusius iššūkius ir kliūtis, kokias tam pasitelkėmė savo stipriąsias savybes, kokius savo gebėjimus tam panaudojome ir kaip visa tai galėsime panaudoti ateityje? Savo stiprybių, resursų žinojimas bei panaudojimas – vienas iš būdų palaikyti savo savigarbą.
Šiame, į PRAKTIKĄ orientuotame NUOTOLINIAME seminare galėsite:
- trumpai sužinoti, kas yra savigarba, kodėl ji mums yra reikalinga ir kokiais būdais galime stiprinti, palaikyti savo savigarbą?
- praktiškai išbandyti metaforinių asociatyvinių kortelių „UPĖ“ rinkinį ir:
- kurti savo gyvenimo – vaikystės, paauglystės, suaugusio žmogaus, dabarties momento – upės vagą;
- tyrinėti savo gyvenimo upės tėkmėje įvykusius svarbiausius įvykius, atradimus bei praradimus, išmoktas pamokas, gautas žinutes;
- ieškoti stiprybių, kurios padėjo ir padeda dabar įveikti Jūsų gyvenimo upės tėkmėje sutinkamas kliūtis;
- įteikti savo gyvenimo upei simbolinę dovaną.
MAK PRAKTIŠKAI SKIRTA JUMS, JEI JŪS:
- domitės metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis;
- norite drąsiau korteles naudoti savo asmeniniame ir/ar profesiniame gyvenime.
Kas yra MAK PRAKTIŠKAI?
MAK PRAKTIŠKAI – tai yra vieta, kur mes galime:
- mokytis metaforinių asociatyvinių kortelių (MAK) meno ir mokslo;
- saugiai praktikuotis, treniruotis tarpusavyje;
- eksperimentuoti kurdami naujus MAK pratimus, juos bandyti ir testuoti;
- teikti grįžtamąjį ryšį vieni kitiems;
- mokytis, augti ir tobulėti kartu kaip MAK praktikės ir praktikai.
KAIP GIMĖ ŠI MINTIS?
„Ši idėja gimė iš mano pačios patirties – aš puikiai pamenu savo metaforinių asociatyvinių kortelių praktikės savarankiško kelio pradžią 2018 metais. Kai, baigusi bazinius mokymus, pradėjau pirmuosius savarankiškus žingsnius. Su daug nerimo, baimės ir nežinojimo – ką aš moku ir galiu, o ko – dar ne. Nors dar ir šiandien susiduriu su savo baimėmis ir nežinojimu, tačiau metaforinių asociatyvinių kortelių keliu žingsniuoju kur kas drąsiau. Aš jau užtikrinčiau jaučiu ir žinau, ką aš moku ir galiu, o ko – vis dar ne. O viso to pagrindas – praktika, praktika ir dar kartą praktika. Kartu su refleksija – kas man pavyko, o kas galėjo būti geriau?
Ši idėja gimė ir iš Jūsų MAK praktikos poreikio. Taip pat kartu su Jūsų padrąsinimu, palaikymu ir paskatinimu imtis tokių užsiėmimų.“
SEMINARĄ VEDA:
EGLĖ LISAUSKAITĖ – asmeninių pokyčių koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė, patirtinių mokymų vedančioji.
KADA? 2025 m. rugpjūčio 26 d., 18-20.30 val. (2,5 val.)
KAIP? Zoom’e. Seminaras vyks „gyvai“, t.y. nebus įrašomas.
KIEK? 39 eurai.
REGISTRUOKITES https://bit.ly/3GG9oHD
Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e seminaro dieną atsiųsime gavę pilną apmokėjimą.
Registracijos pabaiga rugpjūčio 25 d. (imtinai).
Seminaro dalyvėms/-iams gali būti išduoti pažymėjimai (pažymėkite, jog Jums yra reikalingas pažymėjimas registruodamiesi į šį seminarą).
Taip pat gali būti išrašyta sąskaita-faktūra (poreikiui esant).
JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė +370 686 60092.