MAK klubas. Tema: „Pašaukimas”
Ar esate skaitę Michaelio Endės knygą „Begalinė istorija?“ O gal matę filmą, pastatytą pagal šią knygą? Pirmą kartą knyga buvo išleista 1979 metais. Ir tapo labai populiari.
Pagal ją kuriami filmai ir serialai, spektakliai ir meniniai projektai, ji išversta į daugelį kalbų. Tai istorija apie vienišą bailų ir nerangų berniuką, kuris skaitydamas ypatingą knygą patenka į Fantazijos šalį. O Fantazijos šalis nyksta, ją rija Niekas – tuštuma, beprasmybė. Ir tik žmogaus vaikas gali ją išgelbėti.
Kai ši knyga man papuolė į rankas, negalėjau nuo jos atsitraukti. Kiekvienąkart dar ir dar ją skaitydama atrandu joje kažką nauja. Tai ne tik fantastinis nuotykių kūrinys, čia panyri ir į filosofines, ir į emocines gelmes. Atpažįsti situacijas. Kaip išlikti, kai tave atstumia, kaip paklusti, kai tave pašaukia, kaip nepaskęsti Liūdesio pelkėse, kaip susidraugauti su Laimės Drakonu ir kaip pažinti, kas esi? Kur nuveda mūsų troškimai? Tai knyga apie vidinę kelionę, savęs suvokimą, asmenybės augimą ir atsakomybę, apie vaizduotę ir gebėjimą kurti.
Kartais gyvenime jaučiamės sutrikę, pasimetę, nesuprantame, kas vyksta su mumis. Ir netikėtai kaip perkūnas iš dangaus kažkas nutinka. Mūsų gyvenimas ima verstis. Reikia susitvarkyti su emocijomis, reikia imtis veiksmų. Arba išbūti, išlaukti. Kaip? „Begalinėje istorijoje“ Bastianas yra vaikas, kuris jaučiasi atstumtas, nesuprastas, nepritampantis pasaulyje, todėl bėga į vaizduotės, į Fantazijos pasaulį. Atrėjas yra Fantazijos šalies gyventojas, berniukas – didvyris, kuris įkūnija drąsą, valią, pasiaukojimą dėl kitų. Pašauktas išgelbėti Fantazijos šalį ir jos valdovę Vaikų karalienę jis nesvyruodamas palieka namus ir leidžiasi į kelionę.
Šiais metais su OH metaforinėmis kortelėmis („Mythos“, „Saga“, ShenHua“, „1001“, „Resilio“, „MORENA“) aš, Neringa Lašienė, kviečiu pasižvalgyti Fantazijos šalyje. Kas mėnesį MAK klube pirmą mėnesio pirmadienį per „Begalinės istorijos“ veikėjus tyrinėsime save ir savo vietą pasaulyje. Savo begalinę istoriją.
Jei nieko apie „Begalinę istoriją“ nežinote, yra proga sužinoti. Juk mes visi kiekvieną dieną kuriame savo Begalinę istoriją. Vasario mėnesio 3 dieną su dviem berniukais – Bastianu, mūsų pasaulio vaiku, kuris nesuprastas ir atstumtas realybėje sugeba pabėgti į vaizduotės pasaulį, ir jo visiška priešybe Atrėjumi, berniuku didvyriu iš Nieko apimtos Fantazijos šalies, simbolizuojančiu drąsą, pasiaukojimą, ryžtą veikti kitų labui, leisimės į kelionę. Į Begalinę istoriją.
Vasario mėnesio MAK klubo tema: Pašaukimas. Ar esu svajotojas kaip Bastianas, ar veiklus kaip Atrėjas? Kaip atpažinti savo skirtingas asmenybės dalis? Kaip jos gali padėti siekti savo tikslo?
MAK klubą veda NERINGA LAŠIENĖ, filologė, pasakotoja ir klausytoja, „Pašnekesių ateljė“ įkūrėja, Lietuvos biblioterapijos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijų narė. Sertifikuota MAK ir biblioterapijos konsultantė. Metaforinių asociatyvinių kortelių subtilybių mokėsi pas OH kortų sumanytoją ir leidėją, OH Cards Institute įkūrėją Moritz’ą Egetmeyer’į, taip pat lietuvių, rusų, baltarusių, ukrainiečių, prancūzų specialistus, o biblioterapijos metodų – pas lietuvių, britų, amerikiečių, suomių, vengrų biblioterapeutus.
KADA? vasario 3 d. 18-19.30 val.
KUR? Zoom’e.
KIEK? 20 eurų.
REGISTRUOKITĖS: https://bit.ly/4gR1ZSD iki vasario 2 (imtinai).
Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e atsiųsime sulaukę pilno apmokėjimo.
MAK klubo susitikimai vyksta „gyvai“, t.y. nėra įrašomi.
DAUGIAU INFORMACIJOS: Eglė 8 686 60092
Seminaro rengėjai:
„Pašnekesių ateljė“ https://www.facebook.com/groups/607279352777280
MAK https://www.facebook.com/metaforinesasociatyvineskorteles