„Kaip lengviau bendrauti su paaugliu?“

paaugliai
paaugliai

Brendimo laikotarpiu mūsų vaikams reikia iš mūsų tik vieno dalyko: žinoti, kad pasaulyje yra bent vienas arba du žmonės, tikrai tikintys, kad esu geras“ (Jesper Juul „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda“)

Paauglystė – vienas iš mūsų gyvenimo laikotarpių, turintis savo ypatumus, poreikius, iššūkius ir uždavinius.

Vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduriame mes, suaugusieji – kaip bendrauti, kaip palaikyti ryšį su paaugliu? Kuris jau nebėra daugiau ar mažiau klusnus vaikas, tačiau dar ir ne suaugęs, gebantis prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir pasekmes, žmogus. Tad kaip bendrauti, kaip megzti tarpusavio ryšius, kurie, kas benutiktų paauglio gyvenime, tvirtai mus laikytų susietus ir padėtų rasti geriausius sprendimus?

🌄Metaforinės asociatyvinės kortelės – nedidelio dydžio paveiksliukai, neturintys jokios išankstinės reikšmės ar interpretacijos, skirti kiekvienam, besidominčiam ir siekiančiam giliau pažinti save ar kitą žmogų. Simbolių bei metaforų pagalba galime pažiūrėti, kur slypi mūsų problema ir kokie yra jos galimi sprendimo būdai. Šių kortelių dėka taip pat galime rasti savo vidinius resursus, reikalingus probleminių situacijų įveikai.

Metaforinės asociatyvinės kortelės gali tapti tiltu, jungiančiu mūsų, suaugusiųjų, ir paauglių pasaulius. O turėdami mus tvirtai siejančius tiltus mes visada galime rasti net ir sudėtingiausių problemų sprendimus. Ir perduoti mūsų paaugliams žinutę, jog jie mums rūpi.

💻Kviečiame Jus į nuotolinį 2 teorinių – praktinių seminarų ciklą, kuriame galėsite:
*susipažinti su metaforinėmis asociatyvinėmis OH kortelėmis – kas tai yra? Atsiradimo istorija, pagrindinės idėjos;
*susipažinti su metaforinių asociatyvinių OH kortelių etiketu;
*sužinoti pagrindinius paauglystės poreikius ir iššūkius;
*praktiškai išbandyti metaforines asociatyvines korteles, tyrinėjant kaip jaučiasi, mąsto ir elgiasi paaugliai.

Seminaras skirtas:
📌mokytojams, socialiniams pedagogams, psichologams, psichoterapeutams ir dirbantiems su žmonėmis specialistams, norintiems praplėsti bei papildyti profesinių įrankių „dėžutę“;
📌tėvams, ieškantiems būdų, kaip būti ir bendrauti su paaugliais;
📌besidomintiems metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis, naudojantiems ar norintiems išmokti jas naudoti savo asmeniniame ar profesiniame gyvenime.

Seminarus ves EGLĖ LISAUSKAITĖ – asmeninio augimo ir tobulėjimo koučingo specialistė, metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė.
✍️EGLĖ APIE TAI: „Nors aš pati ir nedirbu su vaikais, tačiau būdama keturių vaikų mama, turiu labai daug vidinės patirties kaip būti šalia paauglio. Vieną paauglystę jau išgyvenau, dvi paauglystes patiriu šiuo metu, o viena dar laukia ateityje.
Mano asmeninė patirtis sako: kas benutiktų paauglio gyvenime, svarbiausias dalykas yra tėvų ir paauglių tarpusavio ryšys. Glaudūs tarpusavio ryšiai padeda atlaikyti didesnius ar mažesnius paauglystės iššūkius ir perduoti pagrindinę žinutę paaugliui, jog ji ar jis yra mums svarbus, jog viskas su ja ar juo yra ir bus gerai ir kad mes, tėvai, tikime savo vaikais“.

📝KIEK? 60 eurų.
Jūsų pinigų lauksiu Eglės Lisauskaitės sąskaitoje Nr. LT707044060001362076.
Būsiu labai dėkinga, jei pavedime nurodysite mokėjimo paskirtį „2022 Gegužė. Paaugliai ir MAK”.

Į seminarus pakviesime užsiregistravusius iki gegužės 23 d. 18 val. ir sumokėjusius pinigus.

⏰KADA? 2022 m. gegužės 24 ir 31 d. 16-19 val.

💻KUR? Zomm’e. Seminaras vyks „čia ir dabar“, t.y. nebus įrašomas.

REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/3ymsSu3
Jūsų registraciją patvirtinsiu bei prisijungimo nuorodą Zoom’e atsiųsiu gavusi pilną apmokėjimą. Registraciją baigiame gegužės 23 d. 18 val.

DAUGIAU INFO: Eglė 8 686 60092.

*makete panaudota metaforinė asociatyvinė kortelė iš OH rinkinio PERSONITA (dail. E. Raman ir M. Lukyanova). OH kortelių leidėjo internetinė svetainė https://oh-cards.com

16:00 - 19:00 zoom'e

Kaip lengviau bendrauti su paaugliu

Eglė Lisauskaitė Eglė Lisauskaitė
  • Data: 2022-05-24 - 2022-05-31
  • Laikas: 16:00 - 19:00
  • Registracijos pabaiga: 2022-05-23 0:00

Registracija yra pasibaigusi

Organizatoriai

Eglė Lisauskaitė

Susiję Renginiai