Dramos trikampio transformacija

Dramos trikampis (aut. S. Karpmanas) atspindi santykių modelį, kuriame mes nesąmoningai prisiimame vieną iš trijų vaidmenų – Aukos, Gelbėtojo ir Persekiotojo. Skirtingu laiku, skirtingomis aplinkybėmis, bendraudami su skirtingais žmonėmis, mes esame linkę labiau prisiimti vieną iš kažkurių vaidmenų. Visi šie vaidmenys turi jiems būdingų ir pasikartojančių jausenos, mąstysenos ir elgsenos modelių. Liūdnoji Dramos trikampio dalis yra ta, jog visi šiuose santykiuose esantys žmonės pralaimi, nėra nei vieno laimėtojo.

Taigi, ką daryti? Kaip išeiti iš nesveikų Dramos trikampio santykių? Pirmas žingsnis – sąmoningumas. Suvokimas, jog jau esame Dramos trikampio santykiuose ir prisiimame vieną iš kažkurių vaidmenų. Sekantys žingsniai – visų vaidmenų transformacijos. Vietoj Aukos vaidmens – žmogus, įvardinantis savo jaučiamus jausmus ir nebijantis imtis atsakomybės veikti. Vietoj Gelbėtojo vaidmens – žmogus, suvokiantis, kur baigiasi jo ir prasideda kito žmogaus atsakomybė, aiškiai brėžiantis ribas. Vietoj Persekiotojo vaidmens – žmogus, pripažįstantis kito žmogaus vertę bei gebėjimus veikti geriausiu, kokiu tik gali tuo metu, būdu, o klaidas ir nesėkmes pripažįstantis, kaip galimybę mokytis.

Šiame praktiniame seminare kviečiame Jus pirmiausiai pasižiūrėti į save, patyrinėti savo jausmus, mintis bei elgesį ir suprasti, kuris iš Dramos trikampio vaidmenų yra labiausiai būdingas? Kurį vaidmenį mes dažniausiai prisiimame santykiuose su kitais žmonėmis? Kaip mes galime mums nenaudingą vaidmenį transformuoti, paversti mums naudingu? Seminaro metu naudosime portretinius kortelių rinkinius PERSONAPERSONITA, o taip pat ir kitas korteles,galinčias mums padėti atpažinti bei įsisąmoninti prisiimamus vaidmenis bei juos transformuoti..

Šiame, į PRAKTIKĄ orientuotame seminare galėsite atlikdami 3-5 pratimus praktiškai išbandyti korteles ir:

  • trumpai sužinoti, kas yra Dramos trikampis bei kokie yra jame esantys Aukos, Gelbėtojo ir Persekiotojo vaidmenys;
  • kortelių pagalba kurti metaforinį Dramos trikampį bei tyrinėti Aukos, Gelbėtojo ir Persekiotojo vaidmenų įvairius aspektus;
  • ieškoti būdų, kaip transformuoti neigiamus Aukos, Gelbėtojo ir Persekiotojo aspektus į teigiamus, mums naudingus aspektus.

ŠIS SEMINARAS SKIRTAS JUMS, JEI:

  • esate specialistai, dirbantys su žmonėmis: psichologai, psichoterapeutai, konsultantai, mokytojai, koučingo specialistai, socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai, norintys praplėsti bei papildyti profesinių įrankių „dėžutę”;
  • domitės metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis;
  • norite drąsiau korteles naudoti savo asmeniniame ir/ar profesiniame gyvenime.

SEMINARĄ VEDA:

EGLĖ LISAUSKAITĖ – asmeninių pokyčių koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė.

EGLĖ APIE MOKYMUS: Metaforinės asociatyvinės kortelės mano gyvenime atsirado 2017 metų pabaigoje, kai, ieškodama praktiško įrankio savo darbe, atradau korteles. Nuo tada mes drauge, koja kojon ir „keliaujame” kartu. Kadangi aš pati mąstau vaizdais, kortelės man gali padėti atpažinti, įvardinti ir išreikšti savo jausmus bei mintis, plačiau tyrinėti esamą situaciją ir prireikus ieškoti kūrybiškų sprendimų. Tuo, ką žinau ir moku apie korteles, mielai dalinuosi su kitais žmonėmis.

MANO PAGRINDINIAI:

  • darbo principai yra patirtimi grįstas mokymasis – vedu praktinius mokymus, kuriuose čia ir dabar sprendžiame aktualius dalyvių klausimus. Paprastai mokymų metu būna apie 1/3 teorijos aktualia tema, 2/3 – praktiniai užsiėmimai, kurių metu visi kartu mokomės spręsti konkrečius klausimus;
  • darbo tikslai – mokymų metu padėti kurti sąlygas, padedančias mokymų dalyviams atliekant praktinius pratimus įgyti vidinę patirtį, kaip spręsti realiame gyvenime aktualius klausimus;
  • darbo „įrankiai”: koučingo, psichoanalitinių ir psichodinamikos žinių, suaugusių žmonių grupių vedimo, mediacijos, nesmurtinio bendravimo (Non Violent Communication) pagrindai bei metaforinės asociatyvinės kortelės.

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA:

Seminaro data: 2025 m. balandžio 12 d.

Laikas: 10 – 17 val. (tame tarpe – iki 2 val. pertraukų laikas)

Adresas: Didžioji 34, Vilniuje

Grupės dalyvių: 6 – 10 žmonių

Dalyvio įnašas: 75 eur

REGISTRACIJA IR BILIETAI: https://www.bendrakeleiviai.lt/parduotuve/veiklos/2025-m-balandzio-12-d-dramos-trikampio-transformacija-kaip-transformuoti-neigiamus-aukos-gelbetojo-ir-persekiotojo-vaidmenis/

Registracijos pabaiga: balandžio 11 d. (imtinai).

Seminaro dalyvėms/-iams gali būti išduotas sertifikatas (pažymėkite, jog Jums yra reikalingas sertifikatas registruodamiesi į šį seminarą).

Registruojantis, papildomos informacijos skiltyje, prašome atsakyti į šiuos klausimus:

Kokia Jūsų profesija?
Kokie Jūsų lūkesčiai šiame seminare?
Ar esate jau susipažinusi (-ęs) su metaforinėmis kortelėmis?
Ar reikalingas sertifikatas?

*makete – metaforinės asociatyvinės OH kortelės iš rinkinio „Persona”. Kortelių leidėjas Moritz Egetmeyer, leidėjo svetainė https://oh-cards.com/.

10:00 - 11:30 zoom'e

Vizualinių priemonių naudojimas terapiniame darbe. Atvejo analizė

  • Data: 2025-04-12
  • Laikas: 10:00 - 17:00 (Europe/Vilnius)
  • Renginio vieta: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius, Lithuania

Pažymėti kalendoriuje

Susiję Renginiai