Patyriminis seminaras su dr. Judit Béres „Gyvenimas tarp eilučių“

Judit Beres
Judit Beres
Patyriminis seminaras su dr. Judit Béres (Vengrija)
Gyvenimas tarp eilučių:
metaforinės asociatyvinės kortelės biblioterapijoje ir poezijos terapijoje


Kviečiame Jus į patyriminį seminarą, kuriame jungsime net du dalykus – metaforines asociatyvines korteles (MAK) bei biblioterapiją ir poezijos terapiją.

Kas gi yra metaforinės asociatyvinės kortelės? Tai – nedidelio dydžio paveikslėliai, neturintys visiškai jokios išankstinės reikšmės ir prasmės. Kiekvienas iš mūsų, žiūrėdami į savo pasirinktą kortelę, pasakojame savo istorijas ir pasakojimus. Kortelė – tarsi mūsų vidaus atspindys, tarsi veidrodis, į kurį žiūrėdami mes galime geriau pažinti patys save bei kitus žmones. Kortelės gali padėti žmonėms bendrauti tarpusavyje, linksmai leisti laisvalaikį, spręsti pačias įvairiausias problemas, ieškoti išeičių iš kebliausių situacijų.

O kas yra biblioterapija? Tai yra labai universalus metodas, kurio esmė – skaitant padėti sau pačiam ar kitam žmogui. Pats žodis „biblion“, reiškiantis „knygą, popierių, papiruso ritinį“ mus pasiekė per lotynų ir graikų kalbas, o ten, spėjama, atkeliavo iš egiptiečių. Pasak istorikų, prie faraono Ramzio Didžiojo knygų saugyklos jau prieš 3 000 metų kabėjo lentelė su užrašu – „Vaistas dvasiai“. Paprasčiausias ir labiausiai paplitęs aiškinimas, kad tai – pagalba sau ar kitam žmogui skaitymu: poezija, pasakomis, grožine, filosofine literatūra ir pan. Tuo, kas yra susiję su žodžiu. Kaip ir kiekvienas projekcinis metodas – dailės terapija, metaforinės asociatyvinės kortelės ar pan. – biblioterapija ne tik gali gerokai palengvinti žmogaus būseną, bet ir yra labai naudinga savęs pažinimui, savo asmenybės tobulinimui.

Taigi, šiame seminare žodį papildysime vaizdu, o vaizdą – žodžiu. O visa tai sujungę kartu, ieškosime, kursime kiekvienam iš mūsų asmeniškai svarbias reikšmes, simbolius, metaforas ir pasakojimus. Asociacijos, kylančios tiek naudojantis metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis, tiek skaitant įvairius tekstus, leidžia giliau pažinti save ar kitą žmogų, o tai pranoksta bet kokio teksto interpretaciją ir leidžia prisiliesti prie žmogaus vidinio pasaulio.

Beje, ir naudojantis kortelėmis yra labai svarbus „skaitymo tarp eilučių“ fenomenas, kai yra svarbu kortelėje matomą vaizdą interpretuoti ne tik tiesiogiai, bet ir įžvelgiant gilesnes ar perkeltines prasmes.

KAM SKIRTA? 
*specialistams, dirbantiems su žmonėmis: psichologams, psichoterapeutams, konsultantams, mokytojams, koučingo specialistams, socialiniams darbuotojams ir pan.;
*visiems, besidomintiems metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis ir biblioterapija,  poezijos bei rašymo terapija.

ŠIAME SEMINARE: 
*galėsite susipažinti su labai didelę reikšmę biblioterapijoje ir poezijos terapijoje turinčiomis terapinėmis metaforomis bei trumpu jų teoriniu pagrindu;
*remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais tyrinėsime, kaip metaforinės asociatyvinės OH kortelės gali papildyti į žmogų orientuotą į ekspresyviąją meno terapiją – biblioterapiją, poezijos ir rašymo terapijų užsiėmimus;
*ir svarbiausia – visa tai, ką sužinosite ir išmoksite šiame seminare, galėsite asmeniškai išbandyti atlikdami biblioterapijos, poezijos ir rašymo terapijos užduotis.

SEMINARĄ VEDA: 
Dr. Judit BÉRES, daktarė, docentė, biblioterapijos ir poezijos terapijos dėstytoja, biblioterapeutė, į asmenį orientuotos terapijos konsultantė.
Asocijuota profesorė Pečo (Vengrija) ir Veronos (Italija) universitetuose. Nuo 2013 m. ji yra Pėčo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto 2 metų trukmės (395 val.) mokymo programos, skirtos biblioterapijai ir poezijos terapijai, įkūrėja ir mokslinė vadovė.
Baigė vengrų ir italų kalbas ir literatūrą, biblioterapiją, į asmenį orientuotą konsultavimą, bibliotekininkystę ir suaugusiųjų švietimą. 2010 m. įgijo psichologijos daktarės laipsnį.
Nuo 2012 m. dirba biblioterapijos ir poezijos terapijos grupių, skirtų studentams, tėvams, moterims, pagyvenusiems žmonėms, mokytojams praktikantams ir biblioterapeutams praktikantams, moderatore.
Vengrijos biblioterapijos asociacijos prezidentė.
Aktyvi tarptautinių biblioterapijos ir poezijos terapijos mokymų ir projektų, susijusių su Italija, Suomija, Lietuva ir Slovakija, partnerė.
Dr. Judit Beres moksliniai interesai yra įvairūs, apimantys moterų studijas, egzistencinę psichologiją, terapinį rašymą ir skaitymo skatinimą, daugiausia dėmesio skiriant į asmenį orientuotam ir ekspresyviam požiūriui.
Ji paskelbė daugybę straipsnių ir dvi metodines knygas, kuriose daugiausia dėmesio skiriama biblioterapijai ir poezijos terapijai.

KADA? Gegužės 27-28 d.
Gegužės 27 d. 10-18 val. 
Gegužės 28 d. 10-16 val.

KUR? Vilnius, Bazilijonų g. 3, City Gate viešbutis.

KAINA
Ankstyva kaina 180 eur.
Nuo gegužės 1 d. – 200 eurų

REGISTRACIJA bit.ly/42nL17w
Jūsų registraciją patvirtinsime gavę pilną apmokėjimą.
Registracijos pabaiga gegužės 26 d. (imtinai).

Seminaro kalba – anglų k., verčiant į lietuvių kalbą.

Seminaro dalyviams išduosime pažymėjimus. Esant poreikiui, galime išrašyti sąskaitą faktūrą.

Seminaro dalyvių skaičius – iki 20 žmonių.

JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė 8 686 60092.

  • Data: 2023-05-27
  • Laikas: 10:00 - 16:00 (Europe/Vilnius)
  • Registracijos pabaiga: 2023-05-26
  • Renginio vieta: Vilnius, Bazilijonų g. 3

Registracija yra pasibaigusi

Susiję Renginiai