Nemokamas seminaras „Transformuojanti pasakų galia”

pasakos

Metaforinės asociatyvinės kortelės – raktas į pasakų ir mitų pasaulį

Pasakos – tūkstantmečius skaičiuojantis tautosakos žanras. Tai ne tik liaudies išminties lobynai – tai ir tarpusavio bendravimo įrankis, ir laisvalaikio leidimo būdas, ir gilus aplinkos informacijos šaltinis.

Pasakose brėžiama tam tikra gyvenimo linija: žmogaus siekiai, jų įgyvendinimas ir galiausiai – į sėkmę orientuota laiminga pabaiga. 

Dabar, kaip ir anksčiau, pasakos padeda suprasti mus supantį pasaulį: moko patirti baimę ir išmokti ją įveikti, įsiminti, kaip elgtis įvairiose ribinėse situacijose

Jei norite daugiau sužinoti apie daugiasluoksnį pasakų pasaulį, kaip jos gali padėti sprendžiant įvairias problemas, susijusias su ribiniais žmogaus gyvenimo etapais, susipažinti su metaforinėmis asociatyvinėmis OH kortelėmis – kviečiame Jus į nuotolinį NEMOKAMĄ seminarą. 

Šio seminaro tema yra skirta pažvelgti į pasakų reikšmę ieškant atsakymų į klausimus, kaip elgtis vykstant sudėtingoms asmeninėms transformacijoms, išoriniams ir vidiniams pokyčiams. 

Seminaro metu taip pat susipažinsime su OH metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis įvairių šalių pasakų motyvais – raktu, galinčiu praverti margaspalvio, daugiasluoksnio ir paslaptingo pasakų bei mitų pasaulio vartus.

Šių kortelių dėka mes galime vėl patirti spontaniškumą, sugrįžti į vaikystės nuostabą, atsiminimus ir svajas. Paveikslėlių vedini galime keliauti į istorijų, fantazijų, svajonių ir burtų pasaulį. Metaforinės kortelės kviečia sugrįžti ten, ką kadaise mes gerai pažinojome – kur gyveno herojai ir gelbėjo princeses, kur kiaulės galėjo skristi, o varlės tapo princais. Kur viskas yra įmanoma ir baigiasi laimingai!

SEMINARĄ VEDA:

  • dr. DOVILĖ KULAKAUSKIENĖ – etnologė, humanitarinių mokslų daktarė; mokslo darbuotoja; pedagogė. Mokslinės kolektyvinės monografijos „Šiuolaikinis moksleivių folkloras“ bendraautorė; įvairių kultūrinių projektų vadovė ir vykdytoja.

DOVILĖ APIE SAVE: nuo pat vaikystės mane traukė paslaptingas pasakų pasaulis. Šiuo metu mane labiausiai domina giluminiai pasakų klodai: pasakos tekstų ir realybės sąsajos; pasakos, kaip vertybių puoselėtojo ir ugdytojo funkcija; pasakų terapija. 

  • NERINGA LAŠIENĖ – filologė, pasakotoja ir klausytoja, „Pašnekesių ateljė“ įkūrėja, Lietuvos biblioterapijos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijų narė. Sertifikuota MAK ir biblioterapijos konsultantė. Metaforinių asociatyvinių kortelių subtilybių mokėsi pas OH kortų sumanytoją ir leidėją, OH Cards Institute įkūrėją Moritz’ą Egetmeyer’į, taip pat lietuvių, rusų, baltarusių, ukrainiečių, prancūzų specialistus, o biblioterapijos metodų – pas lietuvių, britų, amerikiečių, suomių, vengrų biblioterapeutus.

NERINGA APIE SAVE: Mes nuolat kuriame savo gyvenimo pasaką. Nuo mūsų ir priklauso, kokia ji bus ir kaip ji pasibaigs. Jei  nepatinka pabaiga, savo pasaką visada galiu perpasakoti iš naujo!

KIEK? NEMOKAMAS

KADA? 2024 m. vasario 12 d., 18-19.30 val.

KUR? Zomm’e.

REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/4baKvhs

Vietų skaičius seminare yra ribotas, todėl prašome Jūsų registruotis atsakingai, t.y. tik jei ketinate dalyvauti. Jei užsiregistravote ir Jūsų planai pasikeitė, maloniai prašome pranešti el. paštu egle.lisauskaite@gmail.com. Tokiu atveju vietoj Jūsų galės registruotis bei dalyvauti kitas žmogus. Dėkojame už supratingumą!

*makete panaudota metaforinė asociatyvinė OH kortelė iš rinkinio MYTHOS. 

  • Data: 2024-02-12
  • Laikas: 18:00 - 19:30 (Europe/Vilnius)
  • Registracijos pabaiga: 2024-02-11 0:00

Pažymėti kalendoriuje

Susiję Renginiai