Metaforinės asociatyvinės kortelės ir biblioterapija

biblioterapija
biblioterapija
📚Kas yra biblioterapija? Ar pamenate išmintingąją Šecherezadą, kuri išgydė sultoną nuo sunkios depresijos, o jaunutes mergaites nuo sultono keršto visai moterų giminei 1001 naktį sekdama jam pasakas?
📖Pats terminas „biblioterapija“ pirmą kartą buvo pavartotas 1916 m. straipsnyje „Knygų ligoninė“, o nuo 1941 m. jau jis oficialiai fiksuojamas medicinos žodyne kaip „nervų ligų gydymas knygų skaitymu“. Kaip ir kiekvienas projekcinis metodas – dailės terapija, metaforinės asociatyvinės kortelės (MAK) ar pan. – biblioterapija ne tik gali gerokai palengvinti patologines žmogaus būkles, bet ir yra labai naudinga savęs pažinimui, savo asmenybės tobulinimui.
🏞Biblioterapijos ir MAK metodai tarpusavyje puikiai dera. Beje, vienas iš siužetinių OH metaforinių asociatyvinių kortelių rinkinių, sukurtų pagal rytietiškas pasakas, taip ir vadinasi „1001“. Sekant kortelių vaizdais kuriamos istorijos, išliejami jausmai virsta pasakojimais, eilėraščiais, įžvalgomis. Biblioterapinės praktikos gali užpildyti žmogaus mąstymo spragas, gali padėti formuotis jausmams, suvokti savo poreikius, stimuliuoti svajones ir teigiamus polinkius, auginti asmenybę per malonumą, per pasitikėjimą savimi.
🪁Biblioterapinės ir metaforinės asociatyvinės praktikos puikiai tinka kūrybiškumui skatinti. Ir kartu tai smagus žaidimas. Žmogus yra žaidžianti būtybė. Vokiečių istorikas Johanas Huizinga manė, kad žaidžiant buvo kuriamos civilizacijos.
💻KVIEČIAME Į NUOTOLINĮ PRAKTINĮ SEMINARĄ, KURIO METU GALĖSITE:
📗susipažinti iš arčiau su biblioterapija – sužinoti, kas tai yra, ir kas tai nėra;
📗sužinoti daugiau apie metaforines asociatyvines korteles;
📗susipažinti su siužetinėmis pasakų kortelėmis „1001“;
📗praktiškai išbandyti kūrybinių biblioterapinių ir MAK pratimų džiaugsmus.
💻SEMINARĄ VEDA:
✅NERINGA LAŠIENĖ, filologė, pasakotoja ir klausytoja, „Pašnekesių ateljė“ įkūrėja, Lietuvos biblioterapijos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijų narė. Metaforinių asociatyvinių kortelių subtilybių mokėsi pas OH kortų sumanytoją ir leidėją, OH Cards Institute įkūrėją Moritz’ą Egetmeyer’į, taip pat lietuvių, rusų, baltarusių, ukrainiečių, prancūzų specialistus, o biblioterapijos metodų – pas lietuvių, britų, amerikiečių, suomių, vengrų biblioterapeutus.
👛KIEK? 15 eurų.
Jūsų pinigų lauksime Eglės Lisauskaitės sąskaitoje Nr. LT707044060001362076. Mokėjimo paskirtis „2021 m. birželio 28 Biblioterapija”.
⏱KADA? 2021m. BIRŽELIO 28 d., 16-17.30val.
🖥KUR? Zomm’e.
🛎REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/3wVlodB
Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e atsiųsime gavę pilną apmokėjimą.
📞DAUGIAU INFO: Eglė 8 686 60092.
Seminaro rengėjai:
Pašnekesių ateljė https://www.facebook.com/groups/607279352777280
MAK https://www.facebook.com/metaforinesasociatyvineskorteles

Žymės

seminarai
16:00 - 17:30 zoom'e

Metaforinės asociatyvinės kortelės ir biblioterapija

Neringa Lašienė Neringa Lašienė
  • Data: 2021-06-28 - 2021-06-28
  • Laikas: 16:00 - 17:30

Registracija yra pasibaigusi

Organizatoriai

Eglė Lisauskaitė