MAK praktiškai: kortelių panaudojimas dirbant su priklausomybėmis
„Laisvė yra kai aš renkuosi. Priklausomybė yra kai renkasi mane.“
Priklausomybė – stiprus, sunkiai kontroliuojamas potraukis įvairioms medžiagoms (pvz., tabakui, alkoholiui, narkotikams ir pan.). Taip pat priklausomybė gali pasireikšti ir kaip sunkiai kontroliuojamas, žalingas elgesys (pvz., azartiniai, kompiuteriniai žaidimai, apsipirkinėjimas, darboholizmas ir pan.). Ir šis potraukis yra toks stiprus, jog apima visą žmogaus gyvenimą. Priklausomybė tampa daug svarbesnė nei sveikata, artimi santykiai, profesinis gyvenimas ir pan. Galima sakyti, jog priklausomybė kontroliuoja žmogų, o ne žmogus kontroliuoja savo priklausomybę.
Metaforinės asociatyvinės kortelės (MAK) – nedidelio dydžio paveiksliukai, gali būti „įrankiu“, padedančiu atpažinti ir įvardinti priklausomo žmogaus situaciją, atspindėti vidinį pasaulį – jausmus bei mintis, ieškoti motyvacijos vaduojantis iš priklausomybės.
Šį kartą MAK PRAKTIŠKAI seminare kviečiame Jus daugiau sužinoti apie su alkoholiu ir kitomis psichoaktyviomis medžiagomis susijusias priklausomybes, jų „šaknis“, susipažinti su priklausomo žmogaus vidiniu pasauliu, galimais pagalbos būdais bei išbandyti korteles, kaip galimą „įrankį“ dirbant su su nuo alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų priklausomais žmonėmis.
Šiame, į PRAKTIKĄ orientuotame NUOTOLINIAME, seminare medicinos psichologė dr. Neringa Bagdonaitė, dirbanti su nuo alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų priklausomais žmonėmis, Jus trumpai supažindins su:
- psichologinėmis priklausomybių prielaidomis;
- priklausomų asmenų charakteristikomis ir jų sąsajomis su priklausomybės funkcija;
- psichologiniu priklausomybės mechanizmu iš priklausomo asmens perspektyvos;
- psichologinės pagalbos gairėmis, vedančiomis link didesnio sąmoningumo ir sveikimo nuo priklausomybės.
O taip pat Eglė Lisauskaitė pakvies praktiškai išbandyti korteles ir:
- kurti priklausomo žmogaus portretą – kaip jaučiasi, mąsto, kaip suvokia savo fizinę išvaizdą bei kokie yra priklausomo žmogaus artimų santykių ypatumai?
- tyrinėti priklausomo žmogaus portretą – kuri vidinė asmenybės dalis labiausiai atspindi priklausomą dalį, o kuri dalis – sveiką asmenybės dalį?
- ieškoti būdų, kaip transformuoti priklausomą asmenybės dalį bei į pagalbą “pasitelkti“ sveiką asmenybės dalį?
- tyrinėti su priklausomybe susijusią situaciją, galimas priklausomybės priežastis praeityje, o taip pat – ieškoti vidinės motyvacijos bei resursų pokyčiams, planuoti pirmus praktinius žingsnius, o taip pat – ir tyrinėti priklausomybės atkryčio riziką, iš naujo permodeliuojant buvusias situacijas.
MAK PRAKTIŠKAI SKIRTA JUMS, JEI:
- esate su priklausomais žmonėmis dirbantys specialistai, o taip pat ir kiti specialistai, dirbantys su žmonėmis: psichologai, psichoterapeutai, konsultantai, mokytojai, socialiniai darbuotojai, norintys daugiau sužinoti apie su alkoholiu ir kitomis psichoaktyviomis medžiagomis susijusias priklausomybes bei praplėsti, papildyti profesinių įrankių „dėžutę“;
- domitės metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis;
- norite drąsiau korteles naudoti savo asmeniniame ir/ar profesiniame gyvenime.
Kas yra MAK PRAKTIŠKAI?
MAK PRAKTIŠKAI – tai vieta, kur galime:
- mokytis metaforinių asociatyvinių kortelių (MAK) meno ir mokslo;
- saugiai praktikuotis, treniruotis tarpusavyje;
- eksperimentuoti kurdami naujus MAK pratimus, juos bandyti ir testuoti;
- teikti grįžtamąjį ryšį vieni kitiems;
- mokytis, augti ir tobulėti kartu, kaip MAK praktikės ir praktikai.
KAIP GIMĖ ŠI MINTIS?
„Ši idėja gimė iš mano pačios patirties – aš puikiai pamenu savo metaforinių asociatyvinių kortelių praktikės savarankiško kelio pradžią 2018 metais. Kai, baigusi bazinius mokymus, pradėjau pirmuosius savarankiškus žingsnius. Su daug nerimo, baimės ir nežinojimo – ką aš moku ir galiu, o ko – dar ne. Nors dar ir šiandien susiduriu su savo baimėmis ir nežinojimu, tačiau metaforinių asociatyvinių kortelių keliu žingsniuoju kur kas drąsiau. Aš jau užtikrinčiau jaučiu ir žinau, ką aš moku ir galiu, o ko – vis dar ne. O viso to pagrindas – praktika, praktika ir dar kartą praktika. Kartu su refleksija – kas man pavyko, o kas galėjo būti geriau?
Ši idėja gimė ir iš Jūsų MAK praktikos poreikio. Taip pat kartu su Jūsų padrąsinimu, palaikymu ir paskatinimu imtis tokių užsiėmimų.“
SEMINARĄ VEDA:
EGLĖ LISAUSKAITĖ – asmeninių pokyčių koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė.
„Metaforinės asociatyvinės kortelės mano gyvenime atsirado 2017 metų pabaigoje, kai, ieškodama praktiško įrankio savo darbe, atradau korteles. Nuo tada mes drauge, koja kojon ir „keliaujame“ kartu. Kadangi aš pati mąstau vaizdais, kortelės man gali padėti atpažinti, įvardinti ir išreikšti savo jausmus bei mintis, plačiau tyrinėti esamą situaciją ir prireikus ieškoti kūrybiškų sprendimų. Tuo, ką žinau ir moku apie korteles, mielai dalinuosi su kitais žmonėmis.”
dr. NERINGA BAGDONAITĖ, medicinos psichologė.
“Esu psichologė dirbanti priklausomybių srityje nuo 2011 m. Neseniai apsigyniau disertaciją moterų priklausomybės alkoholiui tema „Psichologinė priklausomų nuo alkoholio moterų tapatumo kūrimo teorija: Vidinė atskirtis kuriant iliuzinį tapatumą”. Nuolat domiuosi priklausomybių tematika ir tobulinuosi įvairiose konferencijose ir seminaruose. Šiuo metu studijuoju Geštalto psichoterapijos institute „Dialogas“. Savo praktikoje turiu daug sėkmingų atvejų dirbant su įvairiausiomis priklausomybėmis”.
KADA? 2024 m. lapkričio 26 d., 18-20.30 val. (2,5 val.)
KAIP? Zoom’e. Seminaras vyks „gyvai“, t.y. nebus įrašomas.
KIEK? 35 eurai.
REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/3YjTcRd
Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e seminaro dieną atsiųsime gavę pilną apmokėjimą.
Registracijos pabaiga lapkričio 25 d. (imtinai).
Seminaro dalyvių skaičius – iki 20 žmonių
Seminaro dalyvėms/-iams gali būti išduoti pažymėjimai (pažymėkite, jog Jums yra reikalingas pažymėjimas registruodamiesi į šį seminarą). Taip gali būti išrašyta sąskaita-faktūra (poreikiui esant).
JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė 8 686 60092.
*makete – metaforinės asociatyvinės OH kortelės iš rinkinio „Cope“