MAK PRAKTIŠKAI „GYVYBĖS MEDIS ŽALIAS“
Kaip medis gali tapti mano stiprybės šaltiniu?
Šį kartą MAK PRAKTIŠKAI jungsime net keletą dalykų: vaizduotėse kursime savo stiprybių medžius, juos piešime bei, padedami metaforinių asociatyvinių kortelių, ieškosime, kaip medžių stiprybės siejasi (ar gali sietis) su mūsų realiu gyvenimu.
Kodėl šįkart pasitelksime medžio simbolį? Todėl, kad žmogus ir medis yra stebėtinai panašūs.
Žmogus ir medis panašūs savo kūno sandara: „Su liemeniu, bet be krūtinės, su širdimi, bet be plaučių, su šimtu kojų, bet nevaikšto, su plaukais, bet niekas jų nešukuoja“ („Mįslių pasaulis“).
Žmogus ir medis panašūs savo gyvenimo etapais bei patiriamais iššūkiais. Medis, kaip ir žmogus, gimsta iš mažos sėklytės ar daigelio. Medis auga, vystosi, išgyvena savo brandą, sensta ir miršta. Medžiai, kaip ir žmonės, patiria įvairias negandas: juos talžo vėjai ir lietūs, džiovina sausros, apninka ligos.
Medžiai, kaip ir žmonės, dažniausiai negyvena po vieną, o auga giraitėse ir giriose savo ekosistemose, kur kiekvienas medis turi savo vietą ir paskirtį.
Stebėdami medžius ir metų laikų kaitą galime išmokti išmintingai prisitaikyti prie neišvengiamų pokyčių gyvenime, o kiekvieną pavasarį su nauja jėga atgimstantis medis gali mums priminti, jog nei viena gyvenimo žiema nesitęsia amžinai.
Tad mes MAK PRAKTIŠKAI, pasitelkdami medžio metaforą bei medžio stiprybes, kursime ir tyrinėsime, kokiomis medžio galiomis, stiprybėmis galime pasiremti savo gyvenime, tyrinėsime kylančius jausmus bei mintis, taip pat ieškosime būdų, kaip dar medžio galias galime pritaikyti savo gyvenime.
Šiame, į PRAKTIKĄ orientuotame, NUOTOLINIAME seminare:
- kursime vaizduotėje savo Gyvybės medį;
- piešime savo Gyvybės medį;
- metaforinių asociatyvinių kortelių pagalba tyrinėsime, kuriose savo gyvenimo vietose galime metaforiškai remtis Gyvybės medžio stiprybėmis;
- tyrinėsime kylančius jausmus bei mintis, dalinsimes tuo bendroje erdvėje.
MAK PRAKTIŠKAI SKIRTA JUMS, JEI:
- esate specialistai, dirbantys su žmonėmis: psichologai, psichoterapeutai, konsultantai, mokytojai, socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai, norintys praplėsti bei papildyti profesinių įrankių „dėžutę“;
- domitės metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis;
- norite drąsiau korteles naudoti savo asmeniniame ir/ar profesiniame gyvenime.
Kas yra MAK PRAKTIŠKAI?
MAK PRAKTIŠKAI – tai vieta, kur galime:
- mokytis metaforinių asociatyvinių kortelių (MAK) meno ir mokslo;
- saugiai praktikuotis, treniruotis tarpusavyje;
- eksperimentuoti kurdami naujus MAK pratimus, juos bandyti ir testuoti;
- teikti grįžtamąjį ryšį vieni kitiems;
- mokytis, augti ir tobulėti kartu kaip MAK praktikės ir praktikai.
KAIP GIMĖ ŠI MINTIS?
„Ši idėja gimė iš mano pačios patirties – aš puikiai pamenu savo metaforinių asociatyvinių kortelių praktikės savarankiško kelio pradžią 2018 metais. Kai, baigusi bazinius mokymus, pradėjau pirmuosius savarankiškus žingsnius. Su daug nerimo, baimės ir nežinojimo – ką aš moku ir galiu, o ko – dar ne. Nors dar ir šiandien susiduriu su savo baimėmis ir nežinojimu, tačiau metaforinių asociatyvinių kortelių keliu žingsniuoju kur kas drąsiau. Aš jau užtikrinčiau jaučiu ir žinau, ką aš moku ir galiu, o ko – vis dar ne. O viso to pagrindas – praktika, praktika ir dar kartą praktika. Kartu su refleksija – kas man pavyko, o kas galėjo būti geriau?
Ši idėja gimė ir iš Jūsų MAK praktikos poreikio. Taip pat kartu su Jūsų padrąsinimu, palaikymu ir paskatinimu imtis tokių užsiėmimų.“
SEMINARĄ VEDA:
EGLĖ LISAUSKAITĖ – asmeninio augimo koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė, šiuo metu besimokanti Suaugusių žmonių grupių vedimo Vilniaus Universitete.
KADA? 2023 m. gruodžio 5 d., 18-20.30 val. (2,5 val.)
KAIP? Zoom’e. Seminaras vyks „gyvai“, t.y. nebus įrašomas.
KIEK? 35 eurai.
REGISTRUOKITES https://bit.ly/47m0wyv
Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e seminaro dieną atsiųsime gavę pilną apmokėjimą.
Registracijos pabaiga gruodžio 4 d. (imtinai).
Seminaro dalyvėms/-iams gali būti išduoti pažymėjimai (pažymėkite, jog Jums yra reikalingas pažymėjimas registruodamiesi į šį seminarą).
Taip pat gali būti išrašyta sąskaita-faktūra (poreikiui esant).
JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė, 8 686 60092.
*Makete panaudota metaforinė asociatyvinė OH kortelė iš “SAGA” rinkinio, dail. Ely Raman.