MAK klubas. Tema: „Nuojauta“

MAK klubas
MAK klubas
Metaforinių asociatyvinių kortelių (MAK) klubas – tai erdvė, kurioje gali susiburti norintys pabūti kartu, padėlioti metaforines asociatyvines korteles, pasikalbėti, pasakoti istorijas ir jų klausytis, dalintis. Kaip sakoma, pasidalintas džiaugsmas didėja, o pasidalintas skausmas mažėja.
⛰Kas yra metaforinės asociatyvinės kortelės? Tai – psichologų ir dailininkų bendro darbo vaisius. Paveikslėlių vaizdai žadina vaizduotę, prisiminimus, kūrybiškumą, per asociacijas padeda žmogui susivokti, lengviau pažinti save. Pažinęs lengviau gali keistis ir keisti. MAK klubo užsiėmimuose bus daug praktikos – tiek pratimų su įvairiomis kortelėmis, tiek biblioterapinių.
MAk klubo metinė tema – „Nuo R. Plutchiko rato iki R. Descartes kvadrato“.
Kartais priimti sprendimus ypač trukdo emocijos. O kaip jas suvaldyti? Tik pažindami ir įvardydami. Tai, ką pavadini jo tikruoju vardu, tą valdai. Ursulos K. Le Guin žodžiais, „Tai ir yra magijos esmė – pavadinti daiktą tikruoju vardu.“
Amerikietis psichologas Robertas Plutchikas sukūrė emocijų modelį. Pasak jo, yra 8 bazinės emocijos, o kitos yra jų deriniai. Jis tvirtina, kad nėra gerų ar blogų emocijų, visos jos yra būtinos ir padeda išlikti ir prisitaikyti. Pažinti savo emocijas per metaforines asociatyvines korteles naudinga ir smagu. O kodėl Descartes, paklausite? Rene Descartes buvo prancūzų filosofas, o taip vadinamas Dekarto kvadratas padeda optimaliai apsvarstyti didelę ar mažą problemą ir rasti geriausią sprendimą.
Statistika skaičiuoja, kad žmogus sąmoningo gyvenimo metu priima: apie 70 sprendimų kiekvieną dieną, 2100 sprendimų per mėnesį, 25 500 sprendimų per metus ir 1 405 000 sprendimų per savo gyvenimą. Deja, tik mažuma iš jų būna pakankamai teisingi, o dauguma – kelia papildomas problemas ir nuostolius.
Dekarto kvadratas padeda apmąstyti keblią situaciją iš visų pusių, taigi, visapusiškai išanalizavę esamą ar numatomą situaciją, galime priimti teisingesnį sprendimą. Ir be jokių emocinių trukdžių!
😍Vasario mėnesio MAK klubo susitikimo tema: „NUOJAUTA“.
✨MAK klubą veda NERINGA LAŠIENĖ, filologė, pasakotoja ir klausytoja, „Pašnekesių ateljė“ įkūrėja, Lietuvos biblioterapijos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijų narė. Sertifikuota MAK ir biblioterapijos konsultantė. Metaforinių asociatyvinių kortelių subtilybių mokėsi pas OH kortų sumanytoją ir leidėją, OH Cards Institute įkūrėją Moritz’ą Egetmeyer’į, taip pat lietuvių, rusų, baltarusių, ukrainiečių, prancūzų specialistus, o biblioterapijos metodų – pas lietuvių, britų, amerikiečių, suomių, vengrų biblioterapeutus.
🕰KADA? Vasario 7 d. 16-17.30 val.
💻KUR? Zoom’e.
👛KIEK? 15 eurų.
Jūsų pinigų lauksime Eglės Lisauskaitės sąskaitoje Nr. LT707044060001362076.
Mokėjimo paskirtis: „2022 m. vasario 7 MAK klubas”.
📝REGISTRUOKITĖS:
https://bit.ly/3eYDWCJ
Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e atsiųsime sulaukę pilno apmokėjimo.
MAK klubo susitikimai vyksta ,,gyvai”, t.y. nėra įrašomi.
DAUGIAU INFORMACIJOS: Eglė 8 686 60092
Seminaro rengėjai:
„Pašnekesių ateljė“ https://www.facebook.com/groups/607279352777280
MAK https://www.facebook.com/metaforinesasociatyvineskorteles
📸Makete panaudota Kristinos Rutkauskienės/About You nuotr. 

Žymės

MAK klubas
  • Data: 2022-02-07 - 2022-02-07
  • Laikas: 16:00 - 17:30

Registracija yra pasibaigusi

Organizatoriai

Eglė Lisauskaitė