Ką kalba mano kūnas?

kūno kalba
kūno kalba
Kas yra mūsų kūnas ir kuo jis mums yra svarbus? Viso gyvenimo patirtys nusėda giliai kūne ir tampa kūno išmintimi. Neišspręstos situacijos įstringa kūne, blokuodamos gebėjimą prieiti prie vidinės išminties, dėl to galime suklysti priimant sprendimus, likti nesaugiose, netinkamose situacijose, ar gyventi akivaizdžiai ne savo gyvenimą. Tuo tarpu mūsų kūnas karštligiškai signalizuoja, pateikdamas atsakymus į sprendimus, kurių ieškome.

Kūno-judesio terapija, dar vadinama somatine, pagrįsta supratimu, kad tai, ko mums reikia sveikimui ir augimui, jau yra mūsų viduje. Terapijos praktikos gali padėti atkurti ryšį su kūnu per kūno pojūčių bei emocijų pajautimą ir įvardijimą, pasitelkiant judesį, prisilietimą, pokalbį ar vaizdus. Visi pojūčiai turi tam tikrą emocinį užtaisą ir, juos patyrinėjus, galime suprasti pojūčio funkciją, surasti kūno kalbos raktą ir taip padėti sau.

Viena iš priemonių pažinti save, savo kūną – metaforinės asociatyvinės kortelės (MAK). Tai – nedidelio dydžio paveiksliukai, neturintys jokios išankstinės reikšmės ar interpretacijos. Šios kortelės leidžia per trumpą laiką iš šalies pamatyti situaciją, išsiaiškinti problemą ir paieškoti būdų, kaip tai spręsti.

Jei Jūsų darbas yra susijęs su kitais žmonėmis, šios kortelės gali būti puikus Jūsų profesinis „įrankis“. MAK naudojasi psichologai, psichoterapeutai, konsultantai, koučingo specialistai, socialiniai darbuotojai, mokytojai ir pan. Taip pat šias korteles galima naudoti ir savarankiškai, savęs tyrinėjimui ir pažinimui. Šios kortelės gali būti plačiai naudojamos ir pritaikomos, nepaisant kultūrinių, socialinių, išsilavinimo ar amžiaus skirtumų.

Kviečiame Jus į seminarą, kuriame:
🔹susipažinsime su kūno-judesio terapijos metodu ir jo panaudojimo galimybėmis;
🔹susipažinsime su metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis – kas tai yra?
🔹išbandysime šiuos metodus praktiškai kaip įrankius profesinėje veikloje bei savęs ir savo kūno pažinimui bei supratimui.

SEMINARAS SKIRTAS:
🟩kūno ir judesio terapijos specialistėms/-ams;
🟩metaforinių asociatyvinių kortelių praktikėms/-ams;
🟩psichologams, psichoterapeutams, terapeutams ir kitiems dirbantiems su žmonėmis specialistams, norintiems praplėsti bei papildyti profesinius įrankių „dėžutę“;
🟩asmeniškai besidomintiems savo kūnu bei metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis, naudojantiems ar norintiems išmokti jas naudoti savęs ir savo kūno pažinimui.

SEMINARĄ VEDA:
🌿Kūno – judesio terapijos praktikė REGINA JASUKAITIENĖ.
✒️Regina apie save: mano gyvenimo kelionė savęs ir pasaulio pažinimo link visada siejosi su judesiu. Ji atvedė į šokio-judesio terapijos studijas, domėjimasis žmogumi, santykiais – į psichoterapijos ir kūno-judesio terapijos studijas. Pasijutau atradusi savo kelią, kur į žmogų žiūrima kaip į kūno, proto, sielos ir dvasios visumą, o į žmogaus organizmą kaip į tobulai gebantį save išgydyti. Mano jautrumas tapo stiprybe, „darbo įrankiu“, jaučiuosi laiminga, kai galiu savo atradimais bei patyrimais dalintis nuolatiniame savęs ugdymo bei tobulėjimo procese.

🌿Asmeninio augimo ir tobulėjimo koučingo specialistė, metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė EGLĖ LISAUSKAITĖ.
✒️Eglė apie save: tikiu ir pasitikiu savo kūnu. Tikiu savo kūno istorija – kartais jis man papasakoja daugiau, nei aš pati sau galėčiau papasakoti. Tikiu savo kūno vidine išmintimi – mano kūnas gali man kartais pašnibždomis, o kartais – labai garsiai šaukdamas pasakyti, ko man labiausiai reikia ir kas man geriausiai tinka. Tikiu savo kūno galimybėmis – tikrai nemenkais vidiniais resursais, kurie visada yra šalia manęs, kartu su manimi.
Na, o metaforinės asociatyvinės kortelės, vienas iš mano labai mylimų „įrankių“, leidžia megzti dar gilesnius vidinius dialogus su savo kūnu, prisiliesti prie kūno ir sielos tolimiausių kampelių. Kortelės gali būti naudingos tuo, jog per vaizdus, asociacijas ir metaforas leidžia vienu metu prisiliesti prie žmogaus visumos – emocijų, jausmų, minčių ir kūno pojūčių.

⏱KADA? balandžio 30 d., 11-14 val.

💳KIEK? 25 eurai.
Jūsų pinigų lauksime Eglės Lisauskaitės sąskaitoje Nr. LT707044060001362076.
Būsime labai dėkingi, jei pavedime nurodysite mokėjimo paskirtį „2022 balandžio 30 Kūnas ir MAK“.

🏙KUR? Naugarduko g. 27-6, Vilniuje.

📝REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/3DkjLdK. Jūsų registraciją patvirtinsime gavę pilną apmokėjimą. Vietų skaičius ribotas.

📞JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė 8 686 60092.

*makete panaudota „Vidinių išgyvenimų. Moteris“ metaforinė asociatyvinė kortelė (autorė – dailininkė Marika Saard (Estija)).

Žymės

seminarai
11:00 - 14:00 Naugarduko gatvė 27, LT-03227 Vilnius, Lietuva

Ką kalba mano kūnas?

Regina Jasukaitiene Regina Jasukaitienė
Eglė Lisauskaitė Eglė Lisauskaitė
  • Data: 2022-04-30 - 2022-04-30
  • Laikas: 11:00 - 14:00

Registracija yra pasibaigusi

Organizatoriai

Eglė Lisauskaitė

Susiję Renginiai