TANDOO – MENAS BŪTI KARTU

Ofra Ayalon

Džiaugiamės galėdamos Jus pakviesti dar kartą susitikti su mums jau neblogai pažįstama krizių ir traumų įveikos tarptautine eksperte, o taip pat – ir porų bei šeimų terapeute dr. Ofra Ayalon iš Izraelio!

Šį kartą dr. Ofra Ayalon pasidalins savo ilgametėmis teorinėmis bei praktinėmis žiniomis, kurias galima pritaikyti dirbant su poromis bei šeimomis.

Taip pat šio praktinio dviejų dalių seminaro metu arčiau susipažinsime su metaforinėmis asociatyvinėmis OH TANDOO (aramėjų kalba – dviese, abu kartu) kortelėmis (viena iš šių kortelių beandraautorių yra dr. Ofra Ayalon!). Šį rinkinį sudaro 99 kortelės, kuriose yra vaizduojami poros tarpusavio santykiai. Šių kortelių pagalba mes galime atpažinti savo jausmus, norus ir poreikius būnant kartu su kitu žmogumi, taip pat – ir konfliktus, kylančius iš abiejų žmonių bendrabūvio. 

Taip pat šiame rinkinyje yra 44 kortelės – kelio nuorodos, leidžiančios ieškoti kelių ir takelių, vedančių link darnesnių tarpusavio santykių. Link dviejų sujungtų delnų, iš kurių abu poroje esantys žmonės gali atsigerti gaivaus gyvenimo vandens.

Šio seminaro metu taip pat pasitelksime į pagalbą ir metaforines asociatyvines korteles TILTAI (angl. Once Upon a Bridge) ir TAVO AKYSE (angl. In Your Eyes), kurių autorė yra dr. Ofra Ayalon.

ŠIAME DVIEJŲ DALIŲ SEMINARE JŪSŲ LAUKIA:

LAPKRIČIO 11 d., 10-14 VAL.

POROS SANTYKIŲ PASLAPTYS. POROS SANTYKIŲ GYDYMAS.

Poros tarpusavio santykiai yra sudėtingiausi iš visų žmonių santykių. 

Nepaisant to, jog jie vyksta tarp suaugusių žmonių, galime sakyti, jog tai yra tam tikra sutartis, kuri – tarsi ledkalnis: kai kurios jo dalys matomos, o didžioji dalis yra paslėpta giliai po vandeniu. 

Įvairios šios socialinės sutarties dalys nėra aiškios, jos apribojimai taip pat nenurodyti, o didžiausia nežinomybė yra bausmės už sutarties pažeidimą. 

Priežastys, dėl kurių nutrūksta poros santykiai, partneriams nėra pakankamai aiškios ir nuspėjamos. 

Nepaisant šio neapibrėžtumo, dauguma porų bendradarbiauja kurdamos viltį ar iliuziją, kad „gyvens ilgai ir laimingai“. 

Seminare, naudodamiesi specialiu metaforinių asociatyvinių kortelių TAN DOO rinkiniu, atskleisime kai kurias iš šių paslapčių, taip pat ieškosime naujų būdų, įgalinančių paversti poros sutartį sėkmingą. 

Kortelėse yra vaizduojamos įvairios poros gyvenimo scenos, simbolizuojančios jausmus, norus, poreikius, konfliktus ir poros santykių gydymo modelius.

Lapkričio 18 d., 10-14 VAL.

ŠEIMOS TERAPIJOS IŠŠŪKIAI XXI-AJAME AMŽIUJE

Šioje seminaro dalyje bus pristatytas įgalinimo terapijos metodas, taikomas siekiant padėti stresą patiriančioms šeimoms vėl atlikti savo, kaip įveikos, globos ir gijimo šaltinio, vaidmenį. 

Įgalinimo idėja – tai požiūris į šeimą kaip į funkcinį vienetą ir jos įveikos įgūdžių, pvz., bendravimo, išklausymo ir visų šeimos narių skausmo priėmimo, stiprinimas, siekiant padėti išvystyti naujas sunkumų įveikos strategijas palankioje atmosferoje. 

Mes naudojame metaforines asociatyvines korteles kaip priemones, galinčias padėti atsigauti, pasveikti bei jaustis šeimoje saugiai. 

Metaforiniai pasakojimai, kuriuos sukelia kortelių vaizdiniai, yra vienu žingsniu nutolę nuo tikrovės, todėl yra mažiau grėsmingi. Šioje saugioje erdvėje kiekvienas šeimos narys, jaunas ir senas, gali verbaliniais ir neverbaliniais būdais išreikšti savo jausmus, pasidalyti prisiminimais, sapnais, košmarais, paslaptimis ir net traumuojančiomis reakcijomis. Metaforinės asociatyvinės kortelės gali padėti pasiekti slopinamus ar slepiamus išgyvenimus ir jais pasidalyti su kitais šeimos nariais. Naudodamiesi kortelėmis šeimos nariai gali išmokti identifikuoti savo specifinius krizės ir streso įveikos būdus ir atrasti paslėptus atsparumo lobius.

SVARBU, kad tai, ką IŠGIRSITE IR SUŽINOSITE seminaro metu, turėsite galimybę čia pat IŠBANDYTI PRAKTIŠKAI. TODĖL TIKIMĖS JŪSŲ AKTYVAUS DALYVAVIMO ĮSIJUNGUS KAMERĄ, prireikus – ir mikrofoną, taip pat dalijimosi savo atliktų užduočių refleksijomis, patirtimis ir įspūdžiais zoom’o „kambariuose“.

dr. OFRA AYALON apie save: esu psichologė ir šeimos terapeutė, taip pat vedu streso ir traumų įveikos seminarus įvairiose šalyse, Nord COPE centro įkūrėja ir direktorė. Šiame centre mes mokome terapijos specialistus naudotis metaforinėmis kortelėmis kaip pagrindiniu terapiniu įrankiu. Taip pat 35 metus dirbdama vyresniąja dėstytoja Haifos Universitete sukūriau pirmąją akademinę biblioterapijos programą Izraelyje. Pagal šią biblioterapijos programą mokėsi daug studentų ir praktikų.

Mano knygos ir straipsniai yra išversti į daugelį kalbų: anglų, prancūzų, japonų, ispanų, rusų, kroatų, estų, suomių, tajų, turkų ir arabų.

Mano įvairiose šalyse vedamuose seminaruose dalyviai gali patys praktiškai išbandyti kūrybines priemones terapiniais tikslais. Naudoju specialius žodinius ir nežodinius metaforinių kortelių būdus, istorijų pasakojimo ir vaizduotės pratimus tam, kad stresas virstų augimo iššūkiu.

Savo patyriminiuose seminaruose siūlau išskirtines patirtis išplėčiant savimonę, pereinant metaforinį tiltą tarp to, kas YRA ir kas GALĖTŲ BŪTI, tam naudojant metaforines asociatyvines Tiltų korteles ir kitus kūrybinius metodus.

SEMINARAS SKIRTAS:

  • Specialistams, dirbantiems su poromis ir šeimomis: psichologams, psichoterapeutams, socialiniams darbuotojams, konsultantams ir pan.;
  • Žmonėms, besidomintiems tarpusavio santykiais poroje ir šeimoje;
  • Žmonėms, besidomintiems metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis, norintims geriau pažinti save ir šalia esančius žmones.

KADA? 2023 m. lapkričio 11 ir 18 d., 10-14 val. (iš viso – 8 val.).

KIEK? Ankstyvoji kaina – 90 eurų (iki 2023 m. rugsėjo 30 d.)

Nuo 2023 m. spalio 1 d. – 120 eurų.

REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/46yvsMe

Jūsų registraciją patvirtinsime bei prisijungimo nuorodą Zoom’e seminaro dieną atsiųsime gavę pilną apmokėjimą.

Registracijos pabaiga lapkričio 10 d. (imtinai).

Seminaro dalyvėms/-iams gali būti išduoti pažymėjimai (pažymėkite, jog Jums yra reikalingas pažymėjimas registruodamiesi į šį seminarą).

Taip pat gali būti išrašyta sąskaita-faktūra (poreikiui esant).

KUR? Zoom’e

SEMINARO KALBA – anglų k., verčiant į lietuvių kalbą

JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė  8 686 60092

Žymės

seminarai
  • Data: 2023-11-11
  • Laikas: 10:00 - 02:00 (Europe/Vilnius)
  • Registracijos pabaiga: 2023-11-10

Registracija yra pasibaigusi

Susiję Renginiai