Štai vienas iš praktinių pavyzdžių, kaip metaforinės asociatyvinės kortelės gali padėti suprasti savo dabartinę vidinę būseną, padėti paieškoti išeičių iš sudėtingų situacijų, bei rasti savo vidinius atsakymus.
Dalinamės Rasos (vardas pakeistas) pasakojimu su jos sutikimu. Asmeninėje sesijoje su asmeninio augimo ir tobulėjimo koučingo specialistė, metaforinių asociatyvinių kortelių praktike Eglė Lisauskaitė naudotos Marikos Saard emocijų ir situacijų korteles. Taip pat OH korteles su žodžiais bei paveikslėliais. Rasa savo dabartinei bei trokštamai padėčiai apibūdinti rinkosi atverstas Marikos Saard emocijų ir situacijų korteles, o vidinio žiburio paieškoms – užverstas OH korteles su žodžiais ir paveikslėliais.
– Kaip tu šiandien gyveni?
– Einu tamsoje. Tai šen, tai ten švysčioja ryški šviesa Aš, pamaniusi, jog tai yra mano ieškomas žiburys, artėju link jo. Staiga šviesa blyksteli kitoje vietoje. Aš, su viltimi, jog tai yra manasis žiburys, metuosi link jo. Suprantu, jog tai yra žaibo blyksniai. Ir vis skirtingose vietose.
Aš pasimetusi. Aš sutrikusi. Mane apima baimė. Aš ieškau švyturio – patikimo šviesos šaltinio, kuris man parodytų kelią, padėtų pasiekti šviesą.
– O kaip atrodys toji vieta, kai tu paliksi tamsą ir pasieksi šviesą?
-Aš būsiu rami ir susikaupusi. Mano vidus bus nurimęs, aš aiškiai girdėsiu save, savo vidinį balsą.
Aš tvirtu ir užtikrintu žingsniu keliausiu pirmyn, nes aš žinosiu, kurlink aš keliauju.
-O kas gali būti tavo vidiniu žiburiu ar švyturiu, padėsiančių tau palikti tamsą ir pasiekti šviesą?
-Mama. Tai švelnumas ir meilė. Tai rūpestis. O šachmatų lenta – tai tvarka ir struktūra. Dėžutė šachmatų lentos viduryje – tai vieta, kur aš galiu rūpestingai ir su meile po vieną dėti savo idėjas. Ir imtis įgyvendinti po vieną idėją ir iki galo, o ne keletą skirtingų idėjų vienu metu.